MČR HROB 2022

5.–6. 11. 2022

Novinky

15. 11. 2022

Uplynul více než týden od zveřejnění výsledků MČR HROB 2022. Jelikož už nepřichází žádné reklamace, od teďka považujeme výsledky za oficiální.

Ze zvědavosti jsem si udělal statistiku GPS záznamů z krátké, ale intenzivní přípravy závodu. Od 7. září jsem se vydal do lesa 31x (započítal jsem i pozávodní domapování cesty nad Lomem), Sádlo 3x. Celkem jsme obrazili více než 500 km a v terénu strávili téměř 100 člověkohodin, viz souhrn probíhání. Další desítky hodin zabralo kreslení, domlouvání centra atp., doprava… Docela zázrak, co všechno se dá za necelé dva měsíce stihnout, ale ten stres už bych fakt znova zažít nechtěl.

10. 11. 2022

Nepříliš početný tým pořadatelů neměl moc času na focení, ale pár fotek z nás přece jen vypadlo, a možná ještě přibudou další.

9. 11. 2022

Do stránky výsledků jsme přidali odkazy pro zákres postupů na Play-Map:

Prosím všechny závodníky, by na web nahráli své GPS logy nebo ručně zakreslili postupy v obou etapách, abychom zjistili, kudy vedly ideální postupy.

Jukněte na fotku ztrát a nálezů a pokud je něco vaše, napište na email: .

8. 11. 2022

Doplnili jsme mezičasy E1 a mezičasy E2.

7. 11. 2022

Doplnili jsme výsledky první etapy a opravili celkové výsledky.

6. 11. 2022

Zveřejnili jsme celkové výsledky. Případné reklamace hlaste na .

5. 11. 2022

Zveřejňujeme startovku pro druhou etapu.

3. 11. 2022

Zveřejňujeme pokyny. Tratě byly oproti původnímu záměru malinko zkráceny, v neděli vyzkoušíme novinku, pustit hromadné starty před hendikepovanými sportovci. Cílem je dostat všechny z lesů za světla, ještě před zahájením mysliveckých orgií. Všechny, kteří si objednali jídlo v restauraci Stropník, prosím, aby svou konzumaci neprotahovali, a umožnili nasycení všech ostatních závodníků. Jako v závodní jídelně :-).

30. 10. 2022

Prodloužený víkend před zítřejším odesláním mapy do tisku jsme využili k finální obhlídce terénu. Na web jsem nahrál poslední předzávodní fotky, včetně oprsklé lišky, která jen pár set metrů od občerstvovačky dávala včera večer dobrou noc a dnes odpoledne i dobrý den.

24. 10. 2022

Přihlásit se do včerejška za nejlevnější startovné stihlo cca 150 týmů. Uzávěrku objednávání pořadatelského jídla nám restaurace Stropník prodloužila až do neděle 30. října.

V neděli se podkrušnohoří topilo v mlze husté tak, že by se dala sekat, já jsem si užíval inverzní sluníčko na Dlouhé Louce a pořídil pár dalších fotek.

14. 10. 2022

Dnes jsem definitivně domluvil prostor nedělního startu, a mohu tedy zveřejnit tabulku, na kterou čekají všichni, kteří se těší do HROBu, předběžné délky tratí. Vzdálenost jsem měřil vzdušnou čarou, převýšení po čáře “ideálního postupu”, což byl většinou ten, který mne napadl jako první :-). Snažil jsem se, aby tratě nebyly moc brutální, ale na hřeben se prostě obíhačkou po vrstevnici nedostanete. Však to přežijete.

10. 10. 2022

Máme tady první seznamovací inzerát. Alena Kopáčková hledá někoho do dvojice, chce jít kategorii příchozích (jedno kterou) s ambicí trať ujít do šesti hodin. Zájemci pište na pořadatelský mail: tojnar@gmail.com.

9. 10. 2022

Tento víkend jsem kromě probíhání tratí řešil umístění občerstvovaček. Vyhlídnuté hospody na Dlouhé Louce mají zavřeno, spříznění chataři mají jiné plány, ale nějak si poradíme. Ihned poté zveřejníme první nástřel délek tratí. Mým záměrem je postavit pohodový hrobík, který zvládne každý hobík. Sluníčko mi teď mocně pomáhalo, viz fotky z října.

3. 10. 2022

Kontroly už mám ověřeny a olístečkovány. Měl jsem docela smůlu na počasí, téměř pokaždé lilo jako z konve. To se asi nebe rozplakalo při pohledu na zoufalce, jak se trmácí sám po kopcích s fáborkama. Až včera jsem si celé dopoledne užíval sluníčka, ale na poslední dvě kontroly přišel zas slejvák. Asi slzy štěstí, že jsem to zvládnul :-).

Mapa by se dala dolaďovat ještě dlouho, určitě nebude úplně dokonalá. Co stihnu to stihnu. Ale kontrolní místa budou úžasná, viz fotky ze září a fotky z října.

24. 9. 2022

Konečně se podařilo vše domluvit a doprogramovat, takže zveřejňujeme rozpis a spouštíme přihlášky MČR HROB 2022.

11. 9. 2022

Letošní MČR HROB se uskuteční 5. až 6. listopadu, připravil jsem pro vás úvodní upoutávku.

Po sérii jednání mám zajištěno shromaždiště, pořadatelské stravování a několik možností ubytování. Tělocvična bohužel nebude. Letošní HROB bude ve znamení barokních tvarů, ale přihlásit se klidně mohou i osoby s vizáži gotické madonny (dvě n, ale t jen jedno). Cisterciácký klášter v Oseku nám nabídne prostory pro parkoviště, start sobotní etapy a 130 lůžek v přestavěných kobkách mnichů. Jakmile spustím přihlášky, budete si moci objednat nejen jídlo a nocleh, ale také sobotní prohlídku kláštera či večerní koncert Petra Linharta.

Už mám za sebou i první obhlídky závodního prostoru. Ve fotogalerii najdete mimo jiné i několik fotek dokumentujících drsnou krásu severních Čech. Strom, který si prostě řekl, že vyroste uvnitř betonového sloupu. Zázrak přírody, který byste asi nikde jinde nenašli, nám poslouží jako kontrola, a nejspíš ho nanominuji do soutěže “Strom roku”.